Kominki - wyjątkowa ozdoba


Nowoczesny kominek
Nowoczesny kominek opuszcza tradycyjne kameralne miejsce w rogu salonu. Śmiało występuje na środek, organizuje przestrzeń wokół siebie.

Coraz lepiej eksponowany ogień to niekwestionowana ozdoba - zwłaszcza że głównym czynnikiem dekoracyjnym nowoczesnych wnętrz jest oświetlenie. Światło ognia jest najbardziej dekoracyjne, bo naturalne. Oczywiście modne kominki muszą być atrakcyjne również wtedy, kiedy ogień w nich się nie pali. Ich bryłę może podkreślać oświetlenie umieszczone dyskretnie we wnękach nad paleniskiem lub pod obudową. Dekoracją powinna być cała obudowa kominka. Służą do tego proporcje, materiał i kolor. Oprawa paleniska może być traktowana jak rama dzieła sztuki; niekoniecznie ozdobna, ale o właściwych proporcjach. Powinny być dobrane do kształtu pomieszczenia, długości ścian i wielkości okien, mogą też nawiązywać do innych elementów wnętrza. Niekiedy są nietypowe i przez to efektowne, np. z paleniskiem tuż przy posadzce. Modne są wszystkie oryginalne kształty, pod warunkiem, że proste i architektoniczne.
Szlachetny i piękny materiał to jeden z akceptowanych przez modernizm sposobów dekoracji. Najlepiej, żeby był naturalny. Ceniony jest kamień - gładkie i lśniące marmurowe okładziny o niepowtarzalnym rysunku, ciepłe płyty trawertynu lub onyks, który prześwituje jak bardzo gęste szkło.

Ciekawie wygląda także surowy łamany kamień lub cegła, skontrastowane z innymi powierzchniami, gładkimi lub tynkowanymi. Ostatnio hitem jest także blacha. Surowa, prosto z huty, lub lakierowana. Można też wykorzystać niezwykle możliwości płytek ceramicznych. Kuszą te, które do złudzenia naśladują inne materiały: przypominające kamień, drewno albo surowy, pokryty rdzą metal. Ale także zwykle płytki w ciekawym kolorze lub fakturze pokrywające dużą płaszczyznę mogą wyglądać bardzo efektownie.
Wreszcie kolor. Intensywny, coraz częściej pojawia się w nowoczesnych wnętrzach. Odważne barwy mają zasłony, kanapy i fotele. Takim mocnym akcentem we wnętrzu bywa także kominek. Obudowa z płyt gipsowo-kartonowych może być po prostu pomalowana. Modne są jednak zdecydowane działania, więc jeśli to kolor ma być główną ozdobą, powinien być nasycony, a nie stonowany.

Więcej informacji o modnych kominkach w serwisie http://www.modnekominki.pl/